دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۵
اوج ترافیک عصرگاهی پس از شروع بارندگی
اوج ترافیک عصرگاهی پس از شروع بارندگی

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: اوج ترافیک عصرگاهی پس از شروع بارندگی شکل می گیرد.

 

به گزارش اقتصاد ما به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور افزود: لحظاتی است که از شروع بارندگی در سطح معابر پایتخت می‌گذرد و با توجه به ادامه بارش‌ها و نزولات آسمانی و لغزنده بودن معابر و سطح راه سبب کندی حرکت و ترافیک سنگین در سطح شهر تهران شده است که می‌طلبد رانندگان تا می‌توانند از منزل و محل کار خود تا کم شدن ترافیک و مدیریت هرچه بهتر و بیشتر آن خارج نشوند.

وی تاکید کرد: رانندگان در این شرایط همواره با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کرده و از حرکت با باک خالی جدا خوددرای نمایند.

سرهنگ موسوی پور ادامه داد: تردد موتورسیکلت سواران برابر ماده ۱۶۹ آئین نامه راهور در سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است لذا به موتورسواران عزیز توصیه می‌شود از تردد و حرکت در معابر بویژه هنگام بارندگی به جهت ایمنی و حفظ جان خود پرهیز نمایند.

وی گفت: رانندگان به چند توصیه مهم توجه داشته باشند. اینکه تیغه‌های برف پاک کن را تمیز و سالم نگه دارید چرا که اگر این برف پاک کن نتواند شیشه مقابل شما را به خوبی پاک و تمیز نماید شما در رانندگی و دید مقابل خود قطعاً دچار مشکل خواهید شد.

سرهنگ موسوی پور افزود: نکته مهم رانندگی در آب و هوای بارانی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نموده و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

وی ادامه داد: قبل از حرکت حتماً مخزن شیشه شوی خودرو را پر نمائید و از سالم بودن آن مطمئن شده و همواره از سالم بودن سیستم بخاری خودرو در این فصل مطمئن شوید و قبل از حرکت نسبت به بازدید موارد ذکر شده اقدام نمائید.

سرهنگ موسوی پور گفت: رانندگان همچنین از سرعت و سبقت در معابر لغزنده حین بارش نزولات آسمانی پرهیز نموده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند.

وی افزود: بارش باران احتمال برخورد و تصادفات خودروها را به‌علت لغزنده بودن سطح راه و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می‌طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می‌بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.

سرهنگ موسوی پور، به رانندگان توصیه کرد به جهت مدیریت ترافیک و کاهش آن از ترددهای غیر ضرور در سطح معابر جدا خودداری کرده و تا کاهش ترافیک در محل کار خود و منزل حضور داشته باشند و از ترددهای غیر ضرور جداً خودداری نمایند.

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416