دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴
معاون آبفای کشور: نگرانی مردم سیستان درباره آب را رفع می‌کنیم
معاون آبفای کشور: نگرانی مردم سیستان درباره آب را رفع می‌کنیم

معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: نگرانی‌های مردم زاهدان و منطقه سیستان در باره تأمین آب شرب و بهداشت را رفع می‌کنیم.

 

«هاشم امینی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره اقدام‌های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای تأمین آب مردم منطقه سیستان و زاهدان، اظهار کرد: شرایطی که چاه نیمه‌های منطقه سیستان و زاهدان در تأمین آب دچار شد ازیک‌طرف و شرایط رهاسازی آب هیرمند که با وجود پیگیری‌های صورت‌گرفته از طریق مراجع صاحب صلاحیت تأمین آب بر اساس رصدی که صورت‌گرفته مشکل دارد شد.

وی ادامه داد: براین‌اساس و باتوجه‌به رصدی که صور گرفت و یک ناترازی و کمبود آب را نشان می‌داد، پروژه‌هایی برای تأمین آب تعریف شد.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور خاطرنشان کرد: این پروژه‌های تعریف شده باتوجه‌به اهمیتی که تأمین آب برای مردم این منطقه برای ما دارد به‌صورت هفتگی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا در موقع خود مورداستفاده قرار گرفته و نگرانی مردم را برطرف کند.

امینی گفت: این پروژه‌ها هم بلندمدت است که شامل تأمین آب از دریا و سواحل جنوبی کشور از دریای عمان می‌شود که شروع شده و در حال انجام است.

وی ادامه داد: این پروژه به طور مستمر در جلسه‌هایی که با حضور وزیر نیرو برگزار می‌شود رصد شده و بر تسریع در اجرای آنها تأکید می‌شود.

معاون آبفای کشور افزود: این بحث بلندمدت و پایدار تأمین آّب منطقه سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است که این انتقال آب دارد صورت می‌گیرد.

امینی خاطرنشان کرد: پروژه بعدی انتقال آب از بخش‌های شرقی استان است که این پروژه درون‌استانی است و در حال پیگیری و اجرا است.

وی گفت: بخش دیگری پروژه تأمین آب از منابع آب زیرسطحی و زیر زمینی استان سیستان و بلوچستان است که هدف آن تأمین آب کوتاه‌مدت شهر زاهدان و منطقه سیستان است.

معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: این پروژه تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هدف آن این است که به لحاظ کمی آب منطقه سیستان و زاهدان را تأمین کند و هم در یک پروژه شیرین‌سازی آب کیفی را در اختیار مردم قرار دهیم .

امینی بیان کرد: در مجموع با اجرای این پروژه‌ها که اعم از حفر و تجهیز چاه، برقراری خطوط انتقال برق و برق‌رسانی ایستگاه‌های پمپاژ و خطوط انتقال آب و شیرین‌سازی است نگرانی از بابت تأمین آب مردم در منطقه سیستان و زاهدان نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها باتوجه‌به زمان‌بندی که دارد به‌موقع در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و می‌تواند مشکل آب شرب و بهداشت مردم را حل کند.

معاون آبفای کشور گفت: در عین حالی که پروژه‌های میان‌مدت و بلندمدت هم خواهیم داشت و در تأکیداتی هم که مقام معظم رهبری داشتند بر این موضوع اشاره شد .

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416