دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۹
اختصاص یارانه به جوجه های یک روزه ایرانی
اختصاص یارانه به جوجه های یک روزه ایرانی

به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، تامین اعتبار برای پرداخت مابه التفاوت قیمت جوجه یک روزه آرین در بازار با نرخ حمایتی، تصویب شد.

به گزارش اقتصاد ما شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی با پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تامین اعتبار مابه التفاوت نرخ بازار با قیمت کف حمایتی جوجه یک روزه آرین، یعنی هر قطعه 12 هزار تومان، موافقت کرد.

بر اساس این مصوبه، برای ماهانه 30 میلیون قطعه جوجه یک روزه نژاد ایرانی در مدت 3 ماه تا سقف 720 میلیارد تومان از محل یارانه نهاده های کشاورزی و تنظیم بازار کالاهای اساسی در نظر گرفته خواهد شد.

شرکت پشتیبانی امور دام کشور مکلف است تا زمان تخصیص اعتبار، نسبت به تامین نهاده مورد نیاز اقدام کرده و پس از اختصاص اعتبار، معادل ریالی نهاده ها را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کند.

جوجه ایرانی آرین یکی از بهترین، لذیذترین و سالم ترین نژادهای مرغ جهان است که بر خلاف رقیبان خارجی حاکم بر بازار، در مناسبترین جثه و وزن رشد می کنند، اما به دلیل اصرار مصرف کنندگان ایرانی به خرید مرغ های چاق و سنگین و به صرفه بودن تولید نژادهای تنومند برای مرغداران، سهم کمی در بازار دارند.

خبرگزاری صدا و سیما،

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416