يکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۸
افزایش ۴۳ درصدی ورود مسافران به استان بوشهر
افزایش ۴۳ درصدی ورود مسافران به استان بوشهر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از افزایش میزان ورود خودرو‌های سواری به این استان طی روز‌های منتهی به پایان هفته گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادما ، عبدالکریم اخترشناس مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به نصب ۶۰ سامانه ترددشمار در محور‌های برون شهری استان بوشهر اظهار کرد: در روز‌های ۲۴ تا ۲۶ اسفندماه سالجاری ورود ۱۲۸ هزار و ۳۳۴ خودرو به استان ثبت شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۴۳ درصدی داشته است.

وی افزود: همچنین در این مدت ۱۲۷ هزار و ۸۱۸ خودرو در حین خروج از استان ثبت شده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد خودرو‌ها طی آخر هفته گذشته مربوط به به محور بوشهر- چغادک و بالعکس با فراوانی ۳۱.۲ درصدی بوده است، خاطرنشان کرد: همچنین محور‌های بوشهر- گناوه و بالعکس (۲۹ درصد) و بوشهر- دیر و بالعکس (۲۳) در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر در پاسخ به این سوال که بیشترین سهم تردد خودرو‌ها مربوط به پلاک چه استان‌هایی بوده، گفت: بررسی‌های سامانه پلاک خوان نشان می‌دهد که پس از خودرو‌های بوشهر با سهم ۶۰ درصدی، خودرو‌هایی با پلاک استان فارس (۱۴ درصد)، تهران (۴.۸ درصد) و خوزستان (۴.۲) و اصفهان (۳.۱۱) بیشترین تردد را به ثبت رسانده اند.

به گفته اخترشناس، طی روز‌های ۲۴ تا ۲۶ اسفندماه ساعت‌های اوج تردد در محور‌های استان بوشهر۱۸ تا ۱۹ بوده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین طی ۲۴ الی ۲۶ اسفند تعداد ۲هزار ۵۴۷ سفر معادل ۳۳هزار ۶۲۵ مسافر در استان انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سامانه ۱۴۱ با بهره مندی از تمامی امکانات ارتباطی اعم از تلفن، نمابر، پیامک و اینترنت می‌تواند به عموم افراد جامعه از لحاظ اطلاعات مورد نیاز در زمینه راه‌های خدمات دهد، اظهار داشت: طی سه روز اخیر ۱۸۰ تماس با مرکز مدیریت راه‌های استان ثبت شده است.

اخترشناس با اشاره به اجرای پویش همراهان سفر ایمن با هدف ترغیب رانندگان به استراحت در بین سفر و کاهش سوانح رانندگی اظهار داشت: طی دوره زمانی ۲۴ تا ۲۶ اسفند مجموع تصادفات استان نسبت به دوره مشابه پارسال ۲۷ درصد کاهش داشته است.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416