شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
۲ فروند کشتی ساخت ایران در بندرعباس به‌ آب‌ انداخته شد
۲ فروند کشتی ساخت ایران در بندرعباس به‌ آب‌ انداخته شد

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: آزمون‌های دریانوردی ۲ فروند لندینگ‌کرفت نوساز ۸۰۰ تُنی ساخت صنایع داخلی کشور در یکی از شرکت‌های کشتی‌سازی بندرعباس به آب‌اندازی شد.


اسماعیل مکی‌زاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای پایانی سال، آزمون‌های دریانوردی ۲ فروند لندینگ‌کرفت نوساز ۸۰۰ تنی ساخت صنایع داخلی کشور با حضور و نظارت کارشناسان اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورها و موسسات رده‌بندی داخلی با موفقیت به آب‌اندازی شد.

به گفته وی؛ این شناورها مشابه هم به طول سرتاسری ۵۳ متر، ۱۴.۵۰متر عرض و دارای ۲.۲۵ متر آبخور بوده که تمامی مراحل طراحی، ساخت، تکمیل و نصب تجهیزات در یکی از شرکت‌های شناورسازی داخلی توسط متخصصان و کارشناسان داخلی انجام شده است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: این شناورها هریک دارای ۲ دستگاه موتور اصلی ۸۳۰ اسب بخار و سرعت ۱۰ گره دریایی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی پس از صدور گواهینامه‌های فنی، ایمنی و دریایی مجاز به تردد و بهره‌برداری با پرچم کشور خواهد بود.

مکی‌زاده خاطرنشان کرد: چهار فروند شناور لندینگ کرافت دیگر نیز با ابعاد متفاوت در شناورسازی‌های بخش خصوصی شهرستان بندرعباس درحال ساخت است.

وی اضافه کرد: همچنین ۲ فروند کشتی خدماتی ۴۰ متری با ۱۰ متر عرض ساخت صنایع کشتی سازی بندرعباس نیز در ایام دهه فجر امسال به آب‌اندازی شد.

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416