جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
کلاهبرداری ۱ میلیارد تومانی با آگهی فروش خودرو و دریافت بیعانه
کلاهبرداری ۱ میلیارد تومانی با آگهی فروش خودرو و دریافت بیعانه

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که با درج آگهی فروش خودرو و دریافت بیعانه بیش از ۱۰ میلیارد ریال را کلاهبرداری کرده است.

به گزارش اقتصادما , سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" بیان داشت: شهروندی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی مراجعه و اظهار داشت: قصد خرید خودرو از طریق آگهی‌های مندرج در فضای مجازی داشتم که به نظرم قیمت یک دستگاه خودروی پراید مناسب بود و پس از تماس با فروشنده، مبلغ ۱۰۰ میلون ریال بابت بیعانه پرداخت کردم و قرار شد برای کارشناسی فنی خودرو را به تعمیرگاه ببریم. در بین راه متهم بنده را به بهانه خرید غذا از خودرو پیاده کرد و از محل گریخت و دیگر تلفن من را جواب نداد.

 وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی متهم شناسایی و مشخص شد وی به دفعات مختلف به همین شیوه از شهروندان کلاهبرداری کرده است، تصریح کرد: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش در محدوده بزرگراه رسالت دستگیر و به پایگاه چهارم این پلیس انتقال یافت.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران افزود: متهم در تحقیقات پلیسی به ۱۵ فقره کلاهبرداری به همین شیوه اعتراف و اذعان کرد با درج آگهی فروش خودرو کمتر از قیمت واقعی، مال باختگان را به واریز مبلغی به عنوان بیعانه ترغیب می‌کرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، افزود: کشف جزئیات پرونده و سایر جرائم احتمالی ادامه دارد.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416