شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۲
اعطای ۱۵ هزار و ۶۵۸ فقره تسهیلات به آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه
اعطای ۱۵ هزار و ۶۵۸ فقره تسهیلات به آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه

مدیرعامل بانک مسکن گفت: این بانک در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۵ هزار و ۶۵۸ فقره تسهیلات افزون بر هشت‌هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال در بخش های ساخت، تکمیل، معیشتی و کشاورزی در مناطق آسیب‌دیده پرداخته است.

 

به گزارش اقتصادما به نقل از خبرگزاری مهر، سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به وقوع حوادث غیرمترقبه در کشور و برنامه بانک مسکن برای کمک به بازسازی واحدهای مسکونی حادثه دیده، گفت: بانک مسکن ۳۸ هزار و ۸۴۶ فقره تسهیلات در قالب مشارکت مدنی، فروش اقساطی، جعاله، مرابحه معیشتی و مرابحه بخش کشاورزی به مبلغ بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال به حادثه دیدگان پرداخت شد.

همچنین به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این بانک طی سال‌های اخیر در بخش پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه همچون سیل و زلزله، کارنامه موفقی از خود به جای گذاشته و آسیب دیدگان این حوادث در ساله‌های اخیر در بخش بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی و تأمین امور معیشتی همچنین کشاورزی از طریق دریافت تسهیلات بانک مسکن حمایت شدند.

حسینی در این خصوص تاکید کرد: پرداخت تسهیلات در بخش حوادث غیرمترقبه از مسئولیت‌ها و تعهدات اجتماعی بانک مسکن محسوب می‌شود و این بانک به عنوان تنها بانک تخصصی در حوزه مسکن و ساختمان، برای کاهش آلام و دردهای هموطنان نسبت به جبران خسارات و آسیب‌های وارده از طریق ارائه تسهیلات اقدام می‌کند.

وی ادامه‌داد: علاوه بر حمایت مالی از خسارت دیدگان به عنوان وظیفه قانونی بانک، بهترین راهکار برای مواجهه با حوادث غیرمترقبه و بروز کمترین خسارت و زیان، ساخت مسکن باکیفیت و مقاوم است. از این رو سیاست‌های اعتباری بانک مسکن با رویکرد حمایت از سازندگان حرفه‌ای و شرکت‌های دانش بنیان به منظور بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ساخت و ساز در جهت توسعه ساخت مسکن استاندارد و باکیفیت در کشور تدوین و اجرایی شده است.

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416