يکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
اصلاح ۲۴ مجوز و فرایند کسب و کار
اصلاح ۲۴ مجوز و فرایند کسب و کار

در هفتاد و چهارمین نشست هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار اصلاح ۲۴ مجوز و فرایند شروع کسب و کار مورد بررسی و تصویب اعضای هیات و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه قرار گرفت.

به گزارش اقتصادما , هفتادو چهارمین نشست هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار با حضور اعضای این هیات و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی امشب و در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزارشد.

بر اساس این گزارش در این نشست که آخرین جلسه این هیات در سال جاری بود، ۲۴ موضوع در دستور کار جلسه قرار داشت که مورد بررسی اعضاء قرار گرفت و در خصوص آن‌ها تصمیم گیری شد.

بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص مجوز فعالیت مشاور بهداشت محیط (حوزه خود کنترلی و خود اظهاری بهداشتی مراکز و اماکن) و پروانه مسئول فنی بهداشت محیط دفاتر خدمات سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش زمان صدور مجوز‌های وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی از ۳۰ روز به ۶۰ روز از مواردی بود که در این نشست مطرح و با حضور نماینده دستگاه مربوط در این خصوص تصمیم گیری شد.

بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص عضویت در نظام مهندسی ساختمان و همچنین بررسی و اتخاذ تصمیم مجوز موسسه حقوقی مربوط به قوه قضاییه، بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص دایمی شدن پروانه ارایه خدمات پستی غیر دولتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش هزینه صدور مجوز پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری ارتباطات روستایی از دیگر دستور کار‌های امشب هیات مقررات زدایی و بهبود کسب و کار بود که مورد بررسی و تبادل نظر بین اعضای هیات و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط قرار گرفت.

در ادامه نشست امشب هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار چند دستور کار دیگر نیز مورد بررسی و تصمیم گیری اعضاء قرار گرفت که از جمله آن‌ها می‌توان به اصلاح راهنمای دریافت مجوز طراحی و مونتاژ آسانسور و مجوز تاسیس وزارت صنعت، معدن و تجارت و بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص حذف شرط زاید از مجوز موسسات جذب دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نام برد.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416